Gündem

10 Ağustos corona virüsü vaka tablosu açıklandı! 2 il en yüksek orana sahip

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından her gün güncellenmeye devam ediliyor. Bugün yayınlanan 10 Ağustos corona virüsü tablosuna göre bin 193 yeni vaka tespit edildi. Bakan Koca tarafından yapılan tablo değerlendirmesinde; 60 yaş ve üzeri aktif hastaların Gümüşhane ve Uşak’ta en yüksek oranda olduğu belirtildi.

Türkiye’de salgınla mücadele devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan corona virüsü tablosuna göre; ülkemizde yapılan 62 bin 219 test sonucunda bin 193 yeni vaka tespit edildi. Bugün corona virüsü nedeniyle 14 kişi hayatını kaybederken, bin 211 kişi virüsten kurtularak sağlığına kavuştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan tablo değerlendirmesinde; 60 yaş ve üzeri aktif hastaların Gümüşhane ve Uşak’ta en yüksek oranda olduğu belirtildi.

Test sayımız en yüksek seviyeye yakın

Sağlık Bakanı Koca resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Test sayımız salgın boyunca en yüksek olduğu seviyeye yakın. 60 yaş ve üzeri aktif hastaların toplam hasta içindeki oranı, ülke geneline bakıldığında, %20-25 aralığında seyrediyor. Gümüşhane ve Uşak, %35 ile bu açıdan en yüksek orana sahip.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler