Ekonomi

10 Bin Liraya Kadar Sosyal Destek Veriliyor ! İşte Örnek Ödeme Tablosu

1 Haziran'da başlayan normalleşme süreci başladı. Bu normalleşme sürecinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için sosyal hayatı destekleme kredisi devreye alındı. Bu bağlamda vatandaşlara 10 bin liraya kadar kredi veriliyor. Peki ödeme tablosu nasıl?

Normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için Vakıfbank dahil kamu bankaları aracılığı ile sosyal hayatı destekleme kredi paketi devreye alındı. Bu kredi paketi kapsamında vatandaşlara 10 bin liraya kadar kredi imkanı veriliyor. Konu hakkında Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada “uygun şartlarda sağlanabilmesi ve yerli üretim yapan firmaların desteklenmesi amacıyla Katkı Paylı Faturalı Tüketici Kredisi ve Faturalı Tüketici Kredisi sunmaktayız.” ifadelerine yer verildi.

KATKI PAYLI TÜKETİCİ KREDİSİ

Katkı Paylı Faturalı Tüketici Kredisi hakkında yapılan açıklamada “Anlaşmalı olduğumuz yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet firmalarından alışveriş yaparak harcama tutarını kredilendirmek isteyen tüm bireysel müşterilerimiz Katkı Paylı Faturalı Tüketici Kredisinden faydalanabilir.” ifadeleri kullanıldı ve satın alınacak olan ürüne ilişkin ödeme tutarını gösteren proforma veya kesin fatura ve yapılan ödemeye İlişkin Taahhütname (firmadan alınacak) ile birlikte vakıfbank şubelerine başvuru yapılabilir.

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada kredinin özellikleri şöyle oldu:

  • 3.000-30.000 TL’ye kadar
  • Azami 6 ay ödemesiz dönemli
  • Azami 60 ay vade
  • Aylık %0.55 faiz oranı

Örnek ödeme tablosu şöyle:

FATURALI TÜKETİCİ KREDİSİ

Bununla birlikte Faturalı Tüketici Kredisi için yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kredi anlaşması bulunmayan, yerli üretim yapan firmalardan satın alacağı mobilya, kahverengi küçük ev aletleri, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet harcamalarını kredilendirmek isteyen tüm bireysel müşterilerimiz Faturalı Tüketici Kredisinden faydalanabilir.

Satın alacağınız ürüne ilişkin ödeme tutarını gösteren, proforma veya kesin fatura ile birlikte size en yakın Şubelerimize başvurabilirsiniz.

Faturalı Tüketici Kredisi kapsamında açılan krediler firma hesabına aktarılacaktır.

Bu kredinin özellikleri ise şöyle:

3.000-30.000 TL’ye kadar

Azami 6 ay ödemesiz dönemli

Azami 60 ay vade

Aylık %0,82 faiz oranı ile

Örnek ödeme tablosu şöyle:

İlgili Makaleler