Gündem

CHP’li Engin Altan Pekcan’a neden soruşturma açılmadığını sordu

Anayasa normlarına göre hiçbir kamu görevlisi ve birinci derece yakın akrabaları kendi şirketlerinden bulunduğu kuruma herhangi bir alım işlemi yapamaz. Ama buna rağmen eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kendi şirketinden kendi bakanlığına 9 milyon civarında dezenfektan aldığı ortaya çıktı. Pekcan konu hakkında yaptığı savunmasında dezenfektanları daha uygun bir maliyete aldığını söyledi ama daha sonradan, piyasada 100 TL olan dezenfektanları 175 liradan aldığı ortaya çıktı. CHP’li Engin Altan’da bu konuya değinerek Pekcan’a neden soruşturma açılmadığını sordu…

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yargılanmasına dönük bir adım atacak mısınız?” sorusu üzerine, “Biz milletimize yanlış yapan kim olursa olsun gereğini yaparak şimdiye kadar gelen bir ekibiz. Yanlış yapanın yanına kar kalmamasını isteyen, önemseyen bir ekibiz” ifadelerini kullandı. Ama hemen arkasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ruhsar Pekcan’ı yaptığı görevinden dolayı teşekkürlerini bildirdi ve konuya ilişkin her hangi bir açıklama yapmadı.

Konuyua ilişkin bugün Mecliste basın toplantısında konuşan CHP’li Engin Altay, devletin soyulduğunu, AKP yandaşlarının bir günde zengin edildiğini iddia ederek ”Tıksırıncaya kadar yiyin.. Haram zıkkım olsun” dedi.

İlgili Makaleler