Personel Alımı

1000 TL pandemi yardımı başvuruları devam ediyor mu? Sonuç sorgulama nasıl yapılır?

Corona virüsü tedbirleri kapsamında ihtiyacı olan dar gelirli vatandaşlara 1000 TL pandemi yardımı yapılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan yardımlar devam ediyor mu? Sonuç sorgulama nasıl yapılır?

Türkiye’de corona virüsü sürecinde vatandaşlara çeşitli nakdi destekler sağlandı. 1000 TL pandemi yardımı da bu desteklerden biri. Ancak vatandaşlar salgın sonrası normalleşme döneminde bu yardıma başvuruların devam edip etmediğini merak ediyor. Devlet tarafından vatandaşlara sağlanan hane başına 1000 TL pandemi yardımı için başvurular e-Devlet üzerinden devam ediyor. 3.faz desteklerine başvuru yapmak isteyen vatandaşlar e- Devlet sistemine bilgileri ile giriş yaparak başvuru işlemlerini tamamlayabiliyorlar. Diğer bir merak edilen konu ise sonuç sorgulamalarının nasıl yapılacağı.

Sonuç sorgulama nasıl yapılır?

e-Devlet sistemine giriş yaparak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” bölümüne tıklayabilirsiniz. Pandemi yardımına başvuru ile sonuç sorgulama ekranı aynı sayfada yer almaktadır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TC Kimlik Numarasının son hanesi;
0 olan vatandaşların Pazartesi,
2 olan vatandaşların Salı,
4 olan vatandaşların Çarşamba,
6 olan vatandaşların Perşembe,
8 olan vatandaşların Cuma günlerinde başvuruları alınacaktır.
Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

BAŞVURU YAPMAK VE SONUÇ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler