Gündem

116 Kişi Bir Anda Hastaneye Kaldırıldı ! İl Sağlık Müdürlüğünden Açıklama

Düzce'de 11 fabrikaya hizmet veren bir firmanın yemeğinden zehirlendikleri şüphesiyle işçiler hastaneye kaldırıldı. Toplam 116 kişi hastaneye kaldırılırken İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama yapıldı.

Çalıştıkları iş yerinde öğle yemeğinden sonra bazı işçiler rahatsızlandı. Bu doğrultuda 11 fabrikanın 116 işçisi gıda zehirlenmesi şüphesi ile hastaneye kaldırıldı ve fabrikalar bugün tatil edildi.

MİDE BULANTISI İLE BAŞVURDULAR

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz ise bu konu hakkında açıklama yaptı ve sabah saatlerinden itibaren kentte bulunan Düzce Atatürk Devlet, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama ile 2 özel hastaneye şu ana kadar 116 işçinin mide bulantısı şikayetiyle başvurduğunu ifade etti.

“YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Konu ile ilgili olarak Yasin Yılmaz açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“11 fabrikamızda çalışan 116 işçimiz şu anda gözlem altında ve sağlık durumları iyi. Araştırmalarımıza göre bu fabrikalara yemek veren firma aynı ve dün öğlen çıkan menüdeki tavuktan kaynaklandığını düşünüyoruz. Konu hakkındaki araştırmalarımız devam etmektedir. İşçilerimizin sağlık durumlarını yakından takip ediyoruz”

İlgili Makaleler