EkonomiGündem

12 Milyon Emekliye İkramiye Erken Ödenecek ! İşte Ödenecek Tarih

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk milyonlarca emekliye müjde verdi. Bakan Selçuk açıklamalarında emeklilerin bayram ikramiyesinin erken ödeneceğini ifade etti.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk milyonlarca emekliye sevindiren haberi verdi. Bakan Selçuk’un açıklamalarına göre emeklilere ikramiye erken ödenecek. Bakan Selçuk ödemelerin Nisan ayında yapılacağını ifade etti.

Çalışma Bakanı Selçuk yeni corona virüsü Etkileri ile Mücadele Paketi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen hafta açıklandığını hatırlattı ve paketin çalışma hayatının tüm tarafların yanı sıra emeklilere yönelik tedbirler içerdiğini belirtti. Bakan Selçuk ikramiye yanı sıra en düşük emekli maaşının 1500 lira olacağını ifade etti.

Emeklilerin aylıklarını nisan ayı itibarıyla ödemeyi planladıklarını bildiren Bakan Selçuk, kamu bankalarının yeni koronavirüs riskine karşı 76 yaş üzeri emeklilerin istemeleri halinde ödemelerini evlerinde yapabileceğini söyledi. Bu bağlamda ikramiye ödemesi Nisan ayında yapılacak.

İkramiye Ödemesi Nisan Ayında Yapılacak
İkramiye Ödemesi Nisan Ayında Yapılacak

Emeklilere 2018’den itibaren dini bayramlarda bin lira ikramiye vermeye başladıklarını da hatırlatan Çalışma Bakanı Selçuk ikramiye ödemesi hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Bu konuda önümüzdeki Ramazan Bayramı ile ilgili müjde niteliğinde bir karar aldık. Emeklilerimize, Ramazan Bayramı için mayıs ayında ödenmesi gereken bin liralık bayram ikramiyelerini nisan ayında vereceğiz.”

Bakan Selçuk, bu süreci takip ederek ihtiyaç oldukça tüm kesimleri ilgilendiren tedbir ve destekler almaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir