Eğitim

13-23 Kasım arasında okullar tatil mi? MEB açıklama yaptı mı? Ara tatil ne zaman?

Bu sene corona virüsü salgını nedeniyle öğrenciler yüz yüze eğitime kademeli olarak başlıyor. Ortaokul 6. 7. ve lise 10. 11. sınıf öğrencileri hala uzaktan eğitime devam ederken, 1. 2. 3. 4. 8. ve lise 12. sınıflar yüz yüze eğitime başladı. Öğrenciler ve veliler şimdi ise ara tatilin ne zaman olacağını araştırıyorlar. Peki, 13-23 Kasım arasında okullar tatil mi? MEB açıklama yaptı mı? Ara tatil ne zaman?

Bu yıl corona virüs pandemisi nedeniyle eğitim-öğretim 31 Ağustos’ta EBA TV üzerinden uzaktan eğitim ile başladı. Daha sonra ise kademeli eğitim sistemi ile beraber öğrenciler yüz yüze eğitim görmeye başladılar. Daha önce açıklanan takvimde öğrencilerin 3 Kasım – 23 Kasım tarihleri arasında ara tatil yapacağı açıklanmıştı. Peki, bu karar hala geçerli mi?

MEB açıklama yaptı mı?

Ara tatil tarihlerinin ertelendiği iddia edildi. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 3 Kasım – 23 Kasım tarihleri arasında yapılması planlanan ara tatilin iptal olduğuna ilişkin resmi bir açıklama henüz yapmadı. Konuyla ilgili olarak MEB’in açıklama yapması bekleniyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdpğan tarafından yapılan açıklamalarda 5. Ve 9. Sınıfların da yüz yüze eğitime başlayacağı bildirildi. Diğer sınıflar ile ilgili durumun ise salgın hakkındaki gelişmelere bakılarak kamuoyuna duyurulacağı açıklandı.

İlgili Makaleler