EkonomiGündem

13 Milyon Emekliyi İlgilendiriyor ! İşte Yapılacak Ödeme Tarihleri

Emekli Sandığı emeklileri için nisan ayı maaş ödemeleri bugün başladı. Bunun yanı sıra yaklaşık 13 milyon emekliyi ilgilendiren ikramiye ödemeleri 7 Nisan itibari ile başlayacak.

Bankalar, hem maaş hem de yakın zamanda başlayacak bayram ikramiye ödemeleriyle ilgili olarak müşterilerine öncelikle dijital kanalları kullanmaları tavsiyesinde bulunuyor. 13 milyon emeklinin merak ettiği ikramiye ödemleri için tarihler belli oldu.

Bankalar, salgına ilişkin tedbirlerin yoğunlaştığı bugünlerde hem maaş sürecinde hem de yakın zamanda başlayacak bayram ikramiye ödemeleri ile ilgili olarak müşterilerine öncelikle dijital kanalları tavsiye ediyor, nakit para kullanımı olmaksızın banka ve kredi kartı ile harcamayı öneriyor.

ÖDEME TARİHLERİ BELLİ OLDU

Konu ile ilgili olarak emeklilere ödenecek olan ikramiyeler 7 Nisan’da başlayacak. SSK emeklileri için 7 ila 10 Nisan arasında emekli sandığı emeklileri ve Bağ Kur emeklileri için 11 Nisan’dan itibaren ödeme yapılacak.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması, temel ihtiyaçlarının karşılanması için vali/kaymakamların başkanlığında “65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturulduğunu hatırlatıldı.

Bunun yanı sıra bankacılar, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara evde ödeme, havale-EFT talimatı konusundaki taleplerin valilik ve kaymakamlıklara 112, 155 ve 156 numaralı telefonlar aracılığıyla iletildiğini belirtiyor.

Ayrıca yapılan uyarılar kapsamında nakit ihtiyacı olanların ise sosyal mesafeyi koruyarak ATM’lerden nakit ihtiyaçlarını gidermeleri sağlıkları açısından bir gereklilik olarak belirtiliyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir