Ekonomi

13 milyon kişiyi ilgilendiriyor! İŞ Bankası maaşını kendi şubesinden çekenlere 450 TL ödeme yapacak

Yaklaşık 13 milyon emeklinin gözü kulağı bankaların ödeyeceği promosyon miktarlarında. Bankalar emeklilerin maaşlarını kendi şubelerinden çekmeleri için çeşitli ödenekler ile cazip gelmeye çalışıyor. Son olarak İŞ Bankası resmi sitesi üzerinden emeklilere 450 TL’ye kadar varan ödemeler yanında çeşitli fırsatlar teklif etti.

Emekliler 2020 yılında alacakları promosyon miktarlarını internet arama motorlarında araştırıyorlar. Bankaların ödeyeceği tutarın artıp artmayacağı merak konusuyken İŞ Bankası emekli promosyon fırsatlarını açıkladı. Resmi sitesinden açıklama yapan Banka emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan SGK emeklilerinin (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) 450 TL’ye varan promosyon ödemesinden faydalanabileceğini belirtti. Ayrıca banka ödeneğin yanında birçok kolaylık ve fırtsatta sunuyor.

Emekli maaşı İŞ Bankasından nasıl alınır?

Yeni emekli olacaklar; SSK veya Bağkur’dan emekli olacaklar ise SGK İl Müdürlüklerine şahsen başvurarak İş Bankası’nı tercih edebiliyor.
Emekli Sandığı’ndan emekli olacaklar ise, çalışmakta oldukları kuruma verecekleri dilekçede maaş ödemelerine aracılık edecek banka olarak İş Bankası’nı seçebiliyor.
Bu işlemlerin ardından yapılması gereken, yalnızca İşCep, İnternet Şubesi veya İş Bankası şubeleri aracılığıyla emekli maaşını İş Bankası’ndan almak istediği hesabı belirlemek için talimat vermek ve promosyon başvurusunda bulunmak.

Yeni emekli olan kişiler ilk maaş, ikramiye ve diğer ödemeler adı altında İş Bankası’na gönderilen ödemelerini almak üzere öncelikle Şubelerine müracaat etmesi gerekmektedir.

Emekli maaşı İş Bankası’na nasıl taşınır?

Emekli maaşını farklı bir bankadan yada PTT aracılığı ile alan ve maaşında hiçbir bloke bulunmayan kişiler, İşCep, İnternet Şubesi veya İş Bankasıı şubeleri aracılığı ile emekli maaşlarını İş Bankası’na taşıyabilir ve promosyon başvurusunda bulunabilirler.

İşCep ve İnternet Şubesi maaş taşıma ve promosyon başvurusu için takip edebileceğiniz adımlar aşağıdaki gibidir:

İşCep > Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Maaş Taşıma ve Talimat Verme
İşCep > Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Başvurusu

İnternet Şubesi > Başvuru – Ürünler > Emekli Maaş İşlemleri > Maaş Taşıma ve Talimat Verme
İnternet Şubesi > Başvuru – Ürünler > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Başvurusu

Ayrıca şubeye gelmeden, e-Devlet’ten banka değişikliği işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. e-Devlet’e İnternet Şubesi ve İşCep aracılığıyla herhangi bir şifreye gerek duymadan giriş yapabilirsiniz. Maaş taşıma işleminiz ardından İşCep, İnternet Şubesi ve İş Bankası şubeleri aracılığı ile talimatlarınızı hızlıca verebilirsiniz.

Emekli maaşı promosyon ödeme tutarları nelerdir?

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yapılan anlaşma doğrultusunda ilk maaş ödemesi için İş Bankası’nı tercih eden veya mevcut emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan SGK emeklilerine (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) ,

3 yıl süre ile emekli maaşlarını İş Bankası aracılığıyla almayı taahhüt etmeleri halinde
İş Bankası hesaplarına yapılacak ilk maaş ödemesinin* ardından promosyon ödemesi yapılacaktır.

Promosyon tutarı, ödemelerine aracılık edilen tüm emekli maaşlarının 1 aya karşılık gelen tutarı (varsa haciz ve nafaka kesintisi düşülerek) üzerinden hesaplanır ve 3 yıllığına peşin olarak;

1.000 TL’den düşük (1.000 TL hariç) maaşlar için 300 TL,
1.000 – 2.000 TL arası (2.000 TL hariç) maaşlar için 375 TL,
2.000 TL ve üzerinde maaşlar için 450 TL ödeme yapılır.

Emekli maaşı almakta olan kişilerin promosyon ödemeleri başvurularından itibaren 3 iş günü içerisinde, yeni maaş alacak kişilerin ödemeleri ise ilk maaş ödemesini takiben 3 işgünü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Promosyon ödemeleri 1 Mart 2017 tarihinden itibaren başlamıştır. İş Bankası nezdinde açık takip süreci devam edenlerin promosyon başvuruları, söz konusu borçlarının tamamen tahsil edilmesinin ardından ayrıca değerlendirilecektir.

Taahhüt süresi içinde herhangi bir nedenle SGK tarafından gelir/aylık ödemesinin kesilmesi, gelir/aylığının farklı kuruma taşınması durumunda, İş Bankası’nın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın kalan taahhüt süresi dikkate alınarak kıstelyevm usulü ile ödenen promosyon tutarı iade alınacaktır.

Emekli maaşını İş Bankası’ndan alan kişilere sunulacak ayrıcalıklar nelerdir?

Promosyon uygulamasından bağımsız olarak SGK emekli maaşını İş Bankası’ndan alıyorsanız 31.12.2020 tarihine kadar aşağıdaki ayrıcalıklardan ek bir işlem yapmanıza gerek olmadan yararlanabilirsiniz.

Maximum Kart ve ek kartları için yıllık ücret ödemezsiniz. Bu kartlar haricindeki kredi kartlarımızın güncel ücret bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.
İnternet Şubesi, İşCep ve Telefon Şubesinden ücretsiz ve sınırsız olarak havale (İş Bankası hesapları arasındaki para transferi) gönderebilirsiniz.**
İnternet Şubesi ve İşCep’ten aylık 3 adet ücretsiz EFT (İş Bankası hesaplarından diğer banka hesaplarına para transferi) gönderebilirsiniz.

Emekli maaşını İş Bankası aracılığıyla alan müşterilere özel dönemsel kredi ve mevduat kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Söz konusu ayrıcalıklar 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecektir. İş Bankası, ayrıcalıkların süresini ve içeriğini değiştirme hakkına sahiptir.

Türkiye – KKTC / KKTC – Türkiye Şubeleri arası yapılan havale işlemleri, cebe havale işlemleri, şans oyunları için yapılan para transferleri ile özel ücret tarifesi bulunan anlaşmalı kurum ödemeleri için yapılan havaleler, yurtiçi diğer banka döviz havaleleri ve yurtdışı döviz havalesi işlemleri ayrıcalık kapsamında değildir.

100.000 TL üzeri EFT işlemleri ayrıcalık kapsamında değildir.

İŞ BANKASI EMEKLİ MAAŞI PROMOSYON BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ  

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir