Gündem

14 Haziran corona virüsü tablosu! Türkiye’de son durum ne?

Sağlık Bakanlığı gün gün corona virüsü tablosunu yayınlamaya devam ediyor. Son 2 gündür yaşanan artışlar nedeniyle vaka sorgulamaları da arttı. Peki, 14 Haziran corona virüsü tablosu açıklandı mı? Türkiye’de son durum ne?

Normalleşme dönemi ile beraber vaka sayısı merak edilmeye devam ediliyor. Yetkililer tarafından maske, mesafe ve hijyen uyarıları yapılsa da son 12 ve 13 Haziran tarihlerinde vaka sayısı yine 1000’in üzerine çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yaptığı corona virüsü tablosu değerlendirmesi açıklamasında, “Vaka sayısındaki artış, tedbirlere uymayanları uyarıyor. Giderek, hepimizi.” İfadelerini kullanmıştı. Bugün ise vatandaşlar internet sayfalarında corona virüsü güncel vaka sayılarını araştırıyorlar. Peki, 14 Haziran Türkiye corona virüsü vaka sayısı açıklandı mı?

14 Haziran corona virüsü tablosu

Bugün 45 bin 176 test yapılırken, bin 562 yeni vaka tespit edildi. Corona virüsü nedeniyle bugün 15 kişi hayatını kaybetti. Böylece  toplam vaka sayısı 178 bin 239, toplam vefat sayısı da 4 bin 807’e yükseldi.

 

İlgili Makaleler