EkonomiGündem

14 Nisan 2021’ye kadar başvuru yapanlara 2500 – 7500 TL verilecek! Bakan detayları açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 14 Nisan 2021’ye kadar başvuru yapanlara 2500 - 7500 TL arasında ödeme yapılacağını açıkladı. Öte yandan Bakan Selçuk ödemenin kimlere yapılacağını ve detaylarını aktardı.

Akademik Çalışma Programı kapsamında; lisans, yüksek lisans, doktora programı öğrencileri tarafından hazırlanacak akademik çalışmalar nakit para yardımı ile desteklenecek.

ÇALIŞMA VE İSTİHDAM ALANINDA ÇALIŞMALAR DESTEKLENECEK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimlere destek verileceğini ve desteğin detaylarını aktardı. Çalışma hayatı ve istihdam alanındaki akademik çalışmaları teşvik etme amacıyla böyle bir çalışma başlatıldığını ifade eden Bakan Selçuk, “Gençlerimizin özellikle istihdam konusundaki fikirlerini önemsiyoruz.” dedi.

2500-7500 TL ARASINDA NAKİT PARA DESTEĞİ VERİLECEK

Bakan Selçuk, öğrencilerin programa başvurusu için herhangi bir bölüm sınırlaması olmadığını ve öğrencilerin başvurularını akademi.iskur.gov.tr adresi üzerinden bugün itibarıyla, 14 Nisan 2021’ye kadar yapabileceklerini duyurdu. Ayrıca  Bakan Selçuk, “Akademik çalışması başarılı bulunan lisans öğrencilerine 2.500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 5.000 TL, doktora öğrencilerine ise 7.500 TL destek sağlayacağız. Çalışmalarını sunmak isteyen öğrencilerimiz akademi.iskur.gov.tr adresi üzerinden programa ve başvuru koşullarına ilişkin detaylı bilgi alabilirler” dedi.

İlgili Makaleler