Gündem

15 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Hazırlığı ! Herkese SMS Gönderildi

Malatya'da da corona virüsü salgını kapsamında vaka sayıları artıyor. Vaka sayılarının artmasından dolayı Vali Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan vatandaşlara SMS gönderdi. SMS’lerde vatandaşlardan 15 gün boyunca gerekmedikçe sokağa çıkılmaması istendi.

Tüm dünyada yayılan corona virüsü salgını kapsamında ülkemizde son zamanlarda vaka sayıları artıyor. Bu doğrultuda Türkiye genelinde ev haricinde her yerde maske zorunluluğu getirildi. Vaka sayılarının arttığı Malatya’da da çeşitli önlemler alınıyor.

GEREKMEDİKÇE DIŞARI ÇIKMAYIN

Malatya Valisi Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan adına kentteki tüm vatandaşların GSM hatlarına SMS gönderildi ve bu SMS’lerde gerekmedikçe 15 gün sokağa çıkılmaması istendi. Gönderilen mesajda “Kıymetli hemşehrilerimiz, sağlığınız bizim için çok önemlidir. Kendinizin, ailenizin ve toplum sağlığı için lütfen mecbur kalmadıkça 15 gün boyunca dışarı çıkmayalım” ifadeleri kullanıldı.

Daha önce il hıfzıssıhha kurulunca alınan karar gereği şehir merkezinde maske takmanın zorunlu olduğu Malatya’da ise, caddeler halen oldukça kalabalık. Maske kuralına harfiyen uyan vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü.

Vatandaşlar tarafından maske zorunluluğunun doğru bir karar olduğu belirtildi ve işi olmayan kişilerin dışarı çıkmamaları gerektiği belirtildi.

İlgili Makaleler