Personel Alımı

15 ilde bekçi alımları başladı! Başvurmak için tıklayınız!

Vatandaşlar bu sene bekçi alımlarının ne zaman yapılacağını merak ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda hükumet ve Cumhurbaşkanı uygun görürse 10-15 bin bekçi alımı olabileceğini söylemişti. Ancak alımların ne zaman yapılacağı henüz belli değil Öte yandan özel şirketler İŞKUR üzerinden bekçi alım ilanları yayınladılar. 15 ilde bekçi kadroları için başvurular başladı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden özel firmalar eleman alımlarına devam ediyorlar. 2020’de istihdam edilmek üzere 15 il için bekçi alımları yapılacak. Şirketlere göre değişen şartlara göre en az ilköğretim, lise ve lisans diplomasına sahip olanlar başvurularını yapabilecek. KPSS şartı aramayan şirketlere başvurular internet üzerinden online gerçekleştirilebilecek.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

T.C. Vatandaşı olmak,

İlköğretim, Lise, ön lisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmaması (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir)

Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımaları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları.

BEKÇİ İLANLARINA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ. 

İlgili Makaleler