GündemSağlık

16 Ağustos corona virüsü vaka tablosu açıklandı mı? İşte Bakan Koca’nın son değerlendirmesi

Sağlık Bakanlığı resmi sitesi üzerinden her gün corona virüsü vaka tablosu güncelleniyor. Peki, 16 Ağustos corona virüsü vaka tablosu açıklandı mı? İşte Bakan Koca’nın son değerlendirmesi

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle illerde yeni tedbir kararları alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda pek çok ilde 65 yaş üstü vatandaşlara kısıtlı sokağa çıkma yasağı getirildi. Getirilen yasaklar ve tedbir uyarıları nedenleri ile vatandaşların da endişeleri artıyor. Güncel vaka sayısını öğrenmek isteyen vatandaşlar, internet sayfaları üzerinde tablo araştırmaları yapıyorlar. Peki, 16 Ağustos corona virüsü tablosu yayınlandı mı?

16 Ağustos corona virüsü tablosu

16 Ağustos corona virüsü tablosuna göre; Türkiye’de yapılan 65 bin 956 test sonucunda bin 192 kişinin test sonucu pozitif çıktı. Bakan Koca tarafından yapılan tablo değerlendirmesinde, “Yeni tanı sayımız dünkünden daha az. Şu ana kadarki toplam vaka sayımızdan 12.366 KİŞİ halen aktif hasta: Yani, virüsü yayma potansiyeline sahip. Bunlar ve temaslıları İZOLASYONDA. Dikkat eder, kendimizi DIŞARIDAKİ RİSKTEN korursak, daha hızlı başarırız.” ifadeleri kullanıldı.

15 Ağustos corona virüsü tablosu

15 Ağustos corona virüsü tablosuna göre; Türkiye’de yapılan 67 bin 214 test sonucunda bin 256 yeni vaka tespit edildi. 21 kişi corona virüsü nedeni ile hayatını kaybetti. Virüsten kurtularak sağlığına kavuşanların sayısı 992 olarak kaydedildi. Bakan Koca tablo değerlendirmesinde, “SON 45 GÜNÜN en yüksek pozitif tanı -yeni hasta- sayısına ulaştık. Kritik göstergemiz olan Ağır Hasta sayısı, genellikle risk grubunda olup hastalığa yakalananlar ile artıyor. Yeni hasta sayısını, ağır hasta sayısını, can kayıplarını birlikte azaltalım.” dedi.

İlgili Makaleler