Gündem

17 günlük kapanmada emekliler maaşlarını nasıl alacaklar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye’de 17 günlük tam kapanma uygulanacak. Söz konusu kapanma kararı ile ilgili açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu emeklilerin maaşlarını nasıl alacaklarıyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle bayram sonuna kadar tam kapanma kararı alındı. Bu kapsamda açıklamada bulunan Bakan Soylu emekli maaşlarına ilişkin olarak da bilgilendirmede bulundu.
Emekli maaşları nasıl alınacak?

Bakan Soylu emekli maaşlarının ödenmesi konusunda vatandaşların işini kolaylaştırıcı bir çözüm bulunacağını söyledi. Bakan Soylu önümüzdeki birkaç gün içinde konuyla ilgili bilgilendirmede bulunulacağını söyledi.

Kapanmada bankalar açık olacak mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan tam kapanma genelgesine göre, banka çalışanlarının yasaktan muaf tutulduğu saatler açıklandı. 10.00-16.00 saatleri arasında sayıları banka yönetimlerince belirlenecek şekilde sınırlı sayıda şube ve personelle hizmet verecek olan banka şubeleri ile çalışanları muaf olacak.

İlgili Makaleler