Genel

17 Mayıs tarihine kadar noterlerin çalışma saati ne olacak?

Ramazan ayında vakaların azalması için tam kapanma kararı alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tam kapanma kararını açıklamasının ardından vatandaşlar noterlerin açık olup olmayacağını araştırmaya başladılar. Peki, bayram sonrasına kadar noterler kapalı mı? 17 Mayıs tarihine kadar noterlerin çalışma saati ne olacak?

Noterde işlemleri olan vatandaşlar tam kapanma döneminde noterin çalışma durumları ile ilgili araştırmalar yapmaya başladılar. Konu hakkında Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin AA muhabirine önemli bilgilendirmelerde bulundu.

Tam kapanma sürecinde aksamaya meydan vermemek için nöbetçi noterliklerin hizmet sunacağını söyleyen Cin, kapanma sürecinde açık olacak noterliklere ait bilgilerin Türkiye Noterler Birliğinin internet sitesinden ilan edileceğini bildirdi. Ayrıca yapılan açıklamalarda, noterlerin 10.00-16.00 saatleri arasında hizmet vereceği bildirildi.

Noterliklere gitmeden önce e-randevu sistemi üzerinden randevu alınabilir

Vatandaşların evlerine en yakın noterlerden hizmet alabileceğini ifade eden Cin, “Kapanma döneminde sınırlı sayıda olmak üzere hizmete yetecek kadar noterimiz, nöbetçi noterlik olarak görev yapacak. Küçük ilçelerde bir noter, büyük yerlerde daha fazla noter olacak şekilde hizmetin devamı için vatandaşların acil işlerini görmek üzere noterliklerimiz hizmet verecek.” açıklamasında bulundu.

Noterlerde işi olan vatandaşlar noterliklere gitmeden önce e-randevu sisteminden randevu alabilecekler.

İlgili Makaleler