Gündem

18 Eylül Koronavirüs Vakalarında Son Durum Nedir? Bakan Koca Açıkladı

Koronavirüs vakalarına ilişkin son bilgiler Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yayınlanmaya devam ediyor. Tabloya göre Türkiye de son 24 saatte 27.692 yeni vaka tespit edildi, 237 kişi de korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 84,58, ikinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 67,24 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye’de bugüne kadar yapılan aşı sayısı toplamda 104 milyon 593 bin 216’ya yükseldi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında son 24 saatte toplam 572 bin 278 doz aşı uygulandı

En az bir doz aşı uygulananların oranı en yüksek 10 il Muğla, Kilis, Yalova, Tekirdağ, Amasya, Aydın, Edirne, Antalya, Çanakkale ve Eskişehir oldu.

En az bir doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Gümüşhane, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Mardin, Bingöl, Siirt, Muş, Bayburt ve Elazığ olarak sıralandı.

Bakan Koca Açıkladı

Vaka sayılarıyla ilgili açıklama yapan Bakan Koca; “ Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz.”  ifadelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler