GündemKamu Haberleri

18 Mart 2021 Perşembe Resmi Gazete yeni kararlar yayımlandı

18 Mart 2021 Perşembe Resmi Gazete https://www.resmigazete.gov.tr/ adresi üzerinden yayımlandı. Resmi Gazete içerisinde yeni kararların yer aldığı görüldü.

Herkesin beklediği 18 Mart 2021 Perşembe Resmi Gazete https://www.resmigazete.gov.tr/ adresi üzerinden yayımlandı. 18 Mart 2021 Perşembe Resmi Gazete içerisinde Hâkimler ve Savcılar Kuruluna Ait Atama Kararı yer alması dikkat çekti. Öte yandan yayımlanan kararların bugünden itibaren geçerli olduğu bildirildi.

RESMİ GAZETE YENİ KARARLAR YAYIMLANDI

Resmi Gazete içerisinde Yürütme ve İdare Bölümü başlığı altında başta Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Sağlık Meslek Mensubu Olmayan Personelin Sağlık Personeli Yokluğunda Yapmaya Yetkili Oldukları Acil Tıbbi Müdahaleler Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik olduğu görüldü.

Öte yandan yayımlanan diğer yönetmelikler şöyle:

–– Kapadokya Alan Başkanlığı Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
–– Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uzmanlığı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
–– Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Çevre Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
–– Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Çevre Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi ve Belgelendirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Ayrıca Kurul Kararı kısmında ise Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 17/03/2021 Tarihli ve 10081 Sayılı Kararı yer aldı.

ANAYASA MAHKEMESİ YENİ KARAR

Ayrıca Resmi Gazete Yargı bölümü başlığı altında ise Türkiye’nin yasama kararlarını etkileyen Anayasa Mahkemesi Kararı yayımlandı. Anayasa Mahkemesi kararında ise Anayasa Mahkemesinin 28/1/2021 Tarihli ve 2019/19137 Başvuru Numaralı Kararı ve Anayasa Mahkemesinin 28/1/2021 Tarihli ve 2020/8525 Başvuru Numaralı Kararı olduğu belirtildi.

AKADEMİK PERSONEL ALIM, KURUL KARARLARI

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğünden, İçişleri Bakanlığından, Milli Eğitim Bakanlığından, Milli Savunma Bakanlığından ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden  ihalelere katılmaktan yasaklama kararı, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğünden, İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörlüğünden, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörlüğünden, Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden, İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörlüğünden ve OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden akademik personel alım ilanı, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden disiplin kurulu kararları, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Rektörlüğünden ve İzmir Tınaztepe Üniversitesi Rektörlüğünden daha önce yayımlanan akademik personel alım ilanı ile ilgili düzeltme ilanı, Ankara İli Yenimahalle Belediye Başkanlığından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğünden ve Kültür ve Turizm Bakanlığından karar yayımlandı.

RESMİ GAZETE KARARLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler