Gündem

18 Mayıs 2020 Corona Virüsü Tablosu Açıklandı! Vaka Sayısı Öngörülebilir Düzeyde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı paylaşımda 18 Mayıs 2020'nin sayısal verilerini açıkladı ve bugüne dair değerlendirmesini ekledi. Bakan Koca, yoğun bakım ve solunum desteğine ihtiyaç duyan hasta sayısının azalmaya devam ettiğini dile getirdi. Tabloda yer alan bilgilere göre Covid-19 nedeniyle bugün ölenlerin sayısı 31 olarak açıklanırken tespit edilen vakaların sayısı ise bin 158 oldu. Bugün sağlığına kavuşanların sayısı bin 615 olurken yapılan test sayısı ise 25 bin 141 olarak aktarıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı açıklamada Türkiye’nin 18 Mayıs 2020 Covid-19 corona virüs sayısal bilgilerini paylaşarak, güne dair açıklamasını gerçekleştirdi.

Bakan Koca’nın paylaştığı verilerde yer alan sayılara göre, toplam hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 171’e ulaştı ve toplam vaka sayısı ise 150 bin 593 olarak tabloya yansıdı. Toplam iyileşenlerin sayısı 111 bin 577’ye yükselirken, bugüne kadar yapılan toplam Covid-19 sayısı ise 1 milyon 650 bin 135’e çıktı.

SAYILARI AZALMAYA DEVAM EDİYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 18 Mayıs 2020’ye dair değerlendirmesi ise şöyle oldu:

“Yoğun bakıma ve solunum desteğine ihtiyaç duyan hastalarımızın sayısı azalmaya devam ediyor. Vaka sayısı öngörülebilir düzeyde seyrediyor. Koronavirüsün yayılmasına karşı verdiğimiz mücadelede evde kaldığımız günlerin rolü çok büyük. Yarın evde kalalım.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler