Gündem

18 Yaş Altına Sokağa Çıkma Yasağı Geldi Mi?

İstanbul'da corona virüs ile mücadele etmek ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla daha sıkı sosyal mesafe önlemleri alınacağı konuşuluyor. Bu doğrultuda metrobüs, metro ve otobüs seferlerinin arttırılabileceği ancak 60 yaş üstü ve 18 yaş altına sokağa çıkma yasağı geleceği şeklinde bir düzenleme yapılabileceği söylendi.

Türkiye’de teşhis edilen corona virüs (Covid-19) vakaların yüzde 60’ının İstanbul’da olması sebebiyle Bilim Kurulundaki uzmanları tarafından verilen öneriler çerçevesinde ek önlemler devreye gireceği tartışılıyor.

İstanbul’daki metrobüs, otobüs ve metro toplu taşıma seferliğinin yetersiz olmasından kaynaklı sosyal mesafenin kolaylıkla sağlanamadığı açıklandı. Alınan bilgilere göre, tam olarak sosyal mesafe kurallarına uygun hareket eden ilimiz Ankara oldu. İlerleyen zamanlarda eğer gerek görülürse, İstanbul’da özel araçlarla yolculuk yapmak da tamamen yasak olacak.

ALINMASI BEKLENEN TEDBİRLER

Alınması beklenen önlemler şu şekilde:

-İstanbul’da corona virüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla 65 yaş ve üstü olan sokağa çıkma yasağının, 60 yaş ve üstü olarak değiştirilmesi bekleniyor.

-Corona virüs taşımasına rağmen herhangi bir semptom göstermeyen 18 yaş ve altı bireyler için de sokağa çıkma yasağının uygulanması tartışılıyor ve bu yasağın da tüm Türkiye’de devreye girmesi planlanıyor.

-Corona virüsün yayılmasını engellemek için muhtarlar da harekete geçti ve onlara “Mahalleye ya da köye şehir dışından gelenleri bildirin” diye uyarıda bulundu. Bildirilen kişiler 14 günlük karantinaya alınacak.

Konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu ve 20 yaş altı için sokağa çıkma yasağını ilan etti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir