Gündem

19 Mayıs Kutlamalarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu ! Saat 19:19’da…

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında meydanlar corona virüsü salgını nedeniyle boş olacak. Bundan dolayı aynı 23 Nisan'da olduğu gibi evlerde kutlama yapılacak. Kutlamaların ilk adresi Anıtkabir olacak ve Samsun'da da çeşitli etkinlikler olacak.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Milli Mücadele’nin başlangıcının 101. yılı corona virüsü salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağında kutlanacak. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’ya geçerek Milli Mücadeleyi başlatmak için Samsun’a ayak bastığı gün milyonlar onu evlerinde anacak. Bu bağlamda 23 Nisan’da olduğu gibi bayram coşkusu evlerde yaşanacak.

İSTİKLAL MARŞI OKUNACAK

19 Mayıs kutlamaları için törenin ilk adresi Ankara olacağı gibi Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, salı günü gençlerle birlikte Ata’nın manevi huzurunda olacak. Salgın kapsamında Anıtkabir’de düzenlenecek törene katılacakların da programı takip edecek olan basın mensuplarının da sayısı sınırlı tutulacak.

Samsun’da gün içinde çeşitli etkinlikler yapılacak. Ayrıca akşam saat 19:19’da Samsunlular evlerinin balkonlarından İstiklal Marşını okuyacak.

GEZİCİ KONSER DÜZENLENECEK

Pek çok belediye sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinde kalanların bayram coşkusuna ortak olması için çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi de 10 konser otobüsüyle 7 ilçede gezici konserler verecek.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler