Gündem

19 Mayıs Saat 19:19’da Balkonlardan İstiklal Marşı Okunacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında Covid-19 gelişmelerini paylaştı ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalarda Türkiye’nin Covid-19 ile mücadelesine değindi ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, 19 Mayıs saat 19:19’da balkonlardan İstiklal Marşı okunacağını dile getirdi.

SAAT 19:19’DA BALKONLARDA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ise şu şekilde:

“Milletimizin, gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bundan 101 yıl önce 19 Mayıs günü Samsun’a ayak basarak ilk adımı atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm askerlerimizi tazimle yadediyorum. Bugün Kars Kağızman’da bir askerimiz şehit oldu. Şehidimize Allah’tan rahmet ailesine başsağlığı diliyorum. Yarın saat 19.19’da tüm stadlarımız aydınlatılarak istiklal marşı yayını yapılacaktır. Milletimizi evlerinin pencerelerinden istiklal marşını okumaya davet ediyoruz.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler