Gündem

19 yaşındaki corona virüsü hastası iyileşemeyeceğini düşününce intihar etti!

Çin’in Wuhan eyaletinde bir pazardan yayıldığı iddia eden corona virüsü salgını neredeyse tüm ülkeleri etkisi altına aldı. Binlerce insanın hastalandığı ve çok sayıda insanın hayatını kaybettiği salgında insanların psikolojisi de bozulmaya başladı. İngiltere’de corona virüsü hastası olduğu tespit edilen bir kız, iyileşemeyeceğini düşününce intihar etti.

Corona virüsü salgını bütün dünyayı sarmış durumda. Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği virüs, sadece fiziksel sağlığı değil ruhsal sağlığı da etkiliyor.


İngiltere’de yaşayan 19 yaşındaki genç bir kızda corona virüsü tespit edildi. 18 Martta tedavi görmek üzere hastaneye yatırılan Emily Owen, karantina sürecinden olumsuz etkilendi.

Tüm dünyaya yayılan salgında iyileşemeyeceğini düşünen Owen, intihar etti. Genç kızın daha önce bu süreç içerisinde pek çok kişin intihar edeceğini söylediği ortaya çıktı.

Owen’ın ailesi sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımla çok üzün olduklarını dile getirerek, karantina altında olan herkese psikolojik destek verilmesi gerektiğini ifade etti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir