EkonomiGündem

2.3 Milyon Aileye Maddi Yardım: 1000 Lira Evlere Getirilecek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarına corona virüsü salgını nedeniyle 2.3 milyon aileye 1000 lira yardım yapılacağını belirtti. Söz konusu açıklamalar kapsamında 1000 lira ödemeler ailelerin evlerine getirilecek.

Corona virüsü salgını nedeniyle hükümet tarafından ihtiyaç sahiplerine destek veriliyor. İlk faz yardımın ardından ikinci ödemelere geçildi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk açıklamalarında ihtiyaç sahiplerine 1000 lira ödeme yapılacağını belirtti. Geçtiğimiz günlerde 2.1 milyon aileye verilen bu ödemenin 3 fazda yapılması kararlaştırıldı ve ilk faz ödemeler tamamlandı.

EVLERDE ÖDEME YAPILACAK

İlk faz ödemelerden yararlananların dışında 2.3 milyon kişiye daha 1000 lira ödeme yapılacak. Herhangi bir başvuru yapılmaksızın bu ödemeler yapılacak ve sosyal mesafenin korunması nedeniyle evlerinde ödeme yapılacak.

Bakan Selçuk açıklamalarında ikinci faz ödemelerin ardından üçüncü faz yardımların da başlayacağını belirtti. Birinci ve ikinci yardımdan faydalanamayan kişilere verilecek olan bu ödemelerin tarihi ise ilerleyen günlerde açıklanacak.

Üçüncü faz yardıma e-devlet üzerinden başvuru yapılacak. Böylece ihtiyaç sahibi tüm kesimlere ulaşılmış olacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir