Gündem

2 Ağustos güncel corona virüsü tablosu! Türkiye’de son durum

Kurban Bayramı’nın gelmesi ile beraber corona virüsü güncel durumuna da merak arttı. Vatandaşlar tarafından internet sayfalarında, “2 Ağustos güncel corona virüsü tablosu” araştırmaları yapılıyor. Peki, Sağlık Bakanlığı tabloyu güncelledi mi? İşte Türkiye’de corona virüsü son durum…

Çin’den yayılan corona virüsü salgınına karşı Türkiye’de hayat tedbirler ile devam ediyor. Yetkililer tarafından maske, sosyal mesafe, hijyen uyarıları yapılmaya devam ediliyor. Kurban Bayramı’nın gelmesi ile beraber ise vaka sayılarında artış yaşanması konusundaki endişeler arttı. Bu nedenle vatandaşlar tarafından güncel tablo araştırmaları yapılıyor.

1 Ağustos corona virüsü tablosu

Türkiye’de 31 Temmuz tarihi ile 230 bin 873 vaka sayısı bulunuyor. Türkiye’de 5 bin 691 kişi virüs nedeniyle vefat ederken, 214 bin 535 kişi sağlığına kavuştu. 1 Ağustos tablosunu değerlendiren Bakan Koca, “Tedbire ihtiyaç var: Günlük yeni hasta sayımız 1.000 sınırında. Bu sayının altına inmek için 33 gün süren bir çabamız olmuştu. Yeni hasta sayılarının artış eğiliminde olduğu iller: Ankara, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Konya. 36 ilimizde ise 3 gündür yeni ağır hastamız olmadı.” ifadelerini kullandı.

2 Ağustos corona virüsü tablosu

Sağlık Bakanlığı tarafından corona virüsü tablosu açıklandı. Bakan Koca tablo değerlendirmesinde, “Son 3 günde yeni hasta sayılarımızın arttığı illerde zatürre oranı aynı kaldı. Ülke genelinde ağır hasta sayımız kontrol altında görünüyor. KURBAN BAYRAMI VE TATİLDE TEDBİR EKSİKLİĞİ ise önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak sonuçları açısından kaygı verici.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler