EkonomiKamu Haberleri

2 Bin 700 Lira Olan Asgari Ücret Kimleri Kapsayacak ? İşte Detaylar…

Alınan bir karar ile asgari ücret 2 bin 700 lira oldu. Peki kimler asgari ücret kararı kapsamında? Detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Bilindiği gibi CHĞ Genel Bşakanı Kemal Kılıçdaroğlıu yaptıı açıklamalarında asgari ücret hakkında alınan önemli kararı belirtmişti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu açıklamalarında CHP’li belediyeler için asgari ücretin en az 2 bin 500 lira olacağını belirtmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının yanı sıra asgari ücret hakkında bir önemli karar da Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan geldi. Zeydan Karalar yaptığı açıklamalarında asgari ücreti 2700 lira yaptıklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Karalar Barış Manço ve Ege Bağatur bulvarlarında tamamlanan asfaltlama çalışmalarını incelediği sırada basına da açıklamalarında bulunmuştu. Zeydan Karalar burada yaptığı açıklamalarında asgari ücret in yanı sıra 60 milyon lira açığı sıfırladıklarını, yıl sonuna kadar da bütçeyi aylık 50 milyon fazla verir hale getireceklerini ifade ederek Ocak ayından beri bütçede açık vermediklerini ifade etti.

Asgari Ücret Kararı Kimleri Kapsayacak?
Karar Kimleri Kapsayacak?

YAPILAN AÇIKLAMA

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptığı açıklamalarında “Uzun süredir işçiye zamanında para ödeyemeyen bir Büyükşehir Belediyesi vardı. Çalışanlarımıza, 6-7 ay içinde maaşı zamanında ödeyeceğimize dair söz verdik. 1 ay gecikmeyle, geçen ay işçilerimize ayın 15’inde maaşı yatırdık ve geçmişe dönük maaş alacağı olan çalışan kalmadı. Bundan sonra da her ay düzenli olarak maaşlar yatacak. Benim işçim, ‘Maaşım ne zaman yatacak?’’ diye düşünmeyecek. Ayın 15’inde para hesaplarda.” ifadelerine yer vermişti.

Zeydan Karalar asgari ücret açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

“Belediye Meclisinde, bizim bir önceki döneme göre dörtte bir, üçte bir oranında daha az paraya yaptığımız işleri eleştiriyorlar. Sizin 1 milyon 200 bin liraya yaptığınız işi biz 450 bin liraya yapıyoruz. Sizin 1 milyon 290 bin liraya yaptığınız işi biz 290 bin liraya yaptık. Sizin 12 milyon liraya yaptığınız Altın Koza Film Festivalini biz 4.8 milyon liraya yaptık..”

KİMLERİ KAPSAYACAK?

Peki asgari ücret kararı kimleri kapsayacak?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına göre asgari ücret düzenlemesi CHP’li belediyelerde çalışan personeller için geçerli olacak. Bu bağlamda 2 bin 700 lira olan asgari ücret Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığında çalışan personelleri kapsayacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir