Gündem

2 Gündür Vaka Sayısı Artıyor ! Sebebini Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü son iki günde vaka sayısında yaşanan artışa ilişkin açıklamalarda bulundu. Tevfik Özlü açıklamalarında vaka sayısındaki artışın nedenini belirtti.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü öneli açıklamalarda yaparak son iki günde artış gösteren vaka sayısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Tevfik Özlü açıklamalarında vaka sayısındaki artışın nedenini belirtti ve bunun nedeni olarak 4 günlük sokağa çıkış yasağının ardından pazartesi ve salı günleri sokaklarda, pazarlarda, marketlerde gözlemlenen kalabaşıklaşma olduğunu vurguladı.

VAKA SAYISINDAKİ ARTIŞIN NEDENİNİ AÇIKLADI

Prof. Dr. Tevfik Özlü açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Virüs affetmiyor. Pusuya yatmış bekliyor. Çok dikkatli olmalıyız, Zorunlu olmadıkça evden çıkmamalıyız, temastan kaçınmalıyız, sosyal mesafeyi korumalıyız, maskeyi usulüne uygun olarak kullanmalıyız, yüzey temizliğine, el hijyenine ve kapalı ortamların havalandırılmasına dikkat etmeliyiz.

Gevşemek, “bu iş bitti” zannedip, eski rutinimize dönmeye çalışmak çok büyük hata olur.

Virüsle birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz. Kontrollü sosyal hayata alışmalıyız. İhtiyaçlarımızı tedbirlere uyarak karşılayalım ama gerekli değilse evden çıkmayalım. İftar davetine, taziye ziyaretine, komşuya çay içmeye gitmeyelim.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler