Gündem

2 Yaşındaki Bebeğe Kayyum Atandı !

Avcılar'da bir anne bebeğine iğne ile çamaşır suyu enjekte etti ve darp etti. Bundan dolayı tutuklanan annenin yargılanmasına devam edildi ve baba tarafından şikayetin geri alınması kapsamında annesi tarafından işkenceye maruz kalan 2 yaşındaki bebeğe kayyum atandı

Avcılar’da farklı zamanlarda 2 yaşındaki bebeğine işkence yapan anne tutuklanmıştı. Anne çocuğuna iğne ile çamaşır suyu enjekte etti ve darp etti.

Annenin yargılanmasına devam edildi. Baba ise şikayetini geri çekti ve 2 yaşındaki bebeğe kayyum atandı.

DOKTORUN AÇIKLAMALARI

Babanın mahkemeye katılmadığı ve şikayetinden vazgeçtiği belirtildi. Bebeğin doktoru ise mahkemede şu açıklamalarda bulundu:

“Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde çalışıyorum. Hasta hemen hemen hastanenin her bölümüne değişik zamanlarda farklı şikayetler ile gelmiş. Son olarak acil servise kol ve bacağında şişlik şikayeti ile başvurmuş. Hastayı takip eden arkadaşlar ‘burada bir çocuk istismarı olabilir’ şeklinde uyarıda bulundu ve çocuk bizim birime yattı.

Türkçe bilmeyen ama akıllı bir Suriyeli anneyi de aynı odaya aldık. Şişlik için farklı bir hastaneden film çekilmesi amacıyla anne ve bebeği sevk ettik.

Bebek geri döndüğünde kulağının arkasında bir çizik ve kafasında şişlik vardı. Tomografi çektirdiğimizde kafadaki şişlik doğrulandı. Bu arada çocuğun ishali başladı. Biz de Suriyeli anneden bilgi istedik.

Suriyeli anne, sanığın pis bezini açarak oynaması için bebeğin önüne koyduğunu ve çocuğun kol ve bacaklarındaki şişlikleri çimdiklediğini söyledi. Bunun üzerine şüphemiz netleşti. Tomografi bölümünden sahte bir randevu ayarladık. Oradaki kameralar iyi çekiyordu ve suçüstü yapmak istedik. Ancak tomografi saatinden önce çocuk morardı. Oksijen verdik ve çocuk toparlandı.”

2 Yaşındaki Bebeğe Kayyum Atandı
2 Yaşındaki Bebeğe Kayyum Atandı

Ayrıca doktor Önal babaya anneye dair şüpheleri olduğunu aktardıklarını ifade ederek şöyle devam etti:

“Baba da bunu kabul etti. Anne çocuğun yanından ayrıldı ancak kol ve bacaklardaki şişlikler geçmedi. Biz o bölgeye ultrason ile baktık ve bir sıvı olduğunu gördük. Sıvıyı alıp incelemek istedik ancak miktarı çok azdı. Sıvının kimyasal bir madde olabileceği düşüncesi ile kortizon tedavisine başladık. Bu tedaviden olumlu sonuç aldık ve şişlikler düzeldi. 2 hafta sonra baba tekrar geldiğinde olayı anladı. Birkaç gün sonra ise annenin ifadesi ortaya çıktı. Annenin ifadesinde anlattığı şeyler ile çocuğun hastanede tedavi gördüğü durumları doktor arkadaşlar ile değerlendirdik. Diğer yatışlardaki bulgularla uyumlu olduğunu tespit ettik”

KAYYUM ATANDI

2 yaşındaki bebeğine işkence ile suçlanan kadın ise ifadesinde “Ben kötü bir anne değilim. Kötü bir anne olsam çocuklarım cezaevinde ziyaretime gelmezdi” dedi.

Mahkeme heyeti mağdur olan 2 yaşındaki bebeğin adli tıp kurumuna sevk edilerek herhangi bir organında zayıflık olup olmadığının tespitine karar verdi. Bunun yanı sıra çocuğa da kayyum atanması kararı verilirken annenin tutukluluğuna devam edildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir