Gündem

20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek Mi? Bakanlıktan Önemli Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca sokağa çıkma yasağı hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında sokağa çıkma yasakları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sokağa çıkma yasaklarının Haziran ayında da devam edip etmeyeceğiyle de değerlendirmelerde bulundu. Bakan Koca açıklamalarında sokağa çıkma anlamında kronik hastalar ile büyüklerimizle ilgili kısmen olabileceğini ifade etti.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Konu hakkında Bakan Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bilim Kurulumuz tarafından değerlendiriliyor. Daha da gevşetilmiş olacak. Yeni dönemde özellikle üzerinde durduğumuz riskli gördüğümüz hasta, yaşlı, kronik hasta grubumuzu daha kontrol etmek istiyoruz.

“KISMEN OLABİLİR”

Onları ve büyüklerimizi bu anlamda biraz güvene almak istiyoruz. O nedenle o yaş grubuna ve kronik hasta grubuna biraz daha kısıtlamalar devam edebilir. Bu Bilim Kurulunun önerisi, Bakanlar Kurulu’nda gündeme gelmiş olacak. Sokağa çıkma anlamında kronik hastalarımız ve büyüklerimizle ilgili kısmen olabilir”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler