Gündem

20 ve 20 Yaş Altı Çalışanlar Ne Yapacak? Bakan Soylu Açıkladı

Türkiye'de corona virüsü tedbirleri kapsamında 20 yaş ve altındaki gençlere de sokağa çıkma yasağı geldi. Peki 20 yaş ve altında çalışanlar ne yapacak? Bakan Soylu açıkladı.

60 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 20 yaş ve altındaki gençlere de sokağa çıkma yasağı geldiği duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından 20 yaş altında olanlar arasında en fazla merak edilen konu çalışmak zorunda olan 20 yaş altında olanların durumu oldu. Bu durum hakkında yanıt İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Bakan Soylu’nun yanıtı ise gazeteci Candaş Tolga Işık tarafından duyuruldu.

BAKAN SOYLU YANIT VERDİ

Gazeteci Işık paylaşımında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya 20 yaş altında olup çalışanların durumunu sorduğunu ve Bakan Soylu’nun yaptığı açıklamayı belirtti.

Buna göre Bakan Soylu şu açıklamayı yaptı:

“Yasak devam ettiği sürece çalıştıkları kurumlarda idari izinli sayılacaklar”

İşte yapılan paylaşım:

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir