Gündem

2000’li yılların efsanesi oscar ödüllü Gladyatör tutkunlarına müjde! Serinin devam filmi 23 yılın ardından tekrar beyaz perdede!

Yayınlandığı dönemde oldukça ses getiren aksiyon tutkunlarının vazgeçilmez filmi Gladyatör devam filmi ile beyaz perdeye yeniden dönüyor.

2000’li yıllarda ilk kez gösterime giren oyuncu kadrosu ve hikayesi ile Oscar’a layık görülen o dönemde en iyi erkek oyuncuların Oscar kazandığı popüler yapım 23 yıl sonra yeniden çekilecek.

KADRO YENİDEN TOPLANIYOR!

Gladyatör filmi ilk kez 19 Mayıs 2000 tarihinde beyaz perdeye yansıtılmıştı. O dönemde filmin yönetmenliğini Ridley Scott üstlenmişti. Aradan geçen 23 yılın ardından 2023 yılında filmin yeniden çekilmesine karar verildi. Bu sefer yönetmen koltuğunda 85 yaşında olan Russell Crowe alıyor.

2000’li yıllara damga vuran bu destansı, epik ve tarih kokulu film için kadro yavaş yavaş oluşturulmaya başlandı bile. Daha önceden konuyla ilgili Ridley Scott senaryonun bittiğini hazır halde bulunduğunu fakat doğru zamanda projenin ortaya çıkarılması gerektiğini ifade etmişti.

YENİ FİLMİN KONUSU BELLİ OLDU!

Geçtiğimiz ay söylentilere konu olan bu yeni filmin ilk filmin devamı niteliğinde olacağı da müjdelenmişti. Bu yeni yapımda ise filmin içerisinde kötüler tarafında yer alan Commodus’un yeğeni olan Lucius’un hikayesinin anlatılacağı da söylendi.

23 yıl önce Lucius’un annesine can veren Connie Nielsen ile köle tüccarlarının eline düşen Juba’yı canlandıran Dijimonun da yeniden bu yeni yapımda yer alacağı söyleniyor. İlk filmde Crowe’un can verdiği karakter öldürülmüş ve film o şekilde sona ermiştir. Bu nedenle yeni filmde yer alması beklenmemektedir.

GLADYATÖR DEVAM FİLMİ NE ZAMAN GÖSTERİME GİRECEK?

Öte yandan onlarca kişinin aklındaki soru filmin ne zaman başlatılacağı oldu. Scott konu üzerine Napolyon adı verilen filmi sunduktan sonra Gladyatöre başlanacağını ifade etmişti. Empire dergisinde yer verdiği röportajında filmi yazıyorum, demişti.

Gladyatör 2000 yılında yayınlandığında 11 farklı dalda Oscar’a aday olarak gösterilmişti. Ardından yılın en iyi filmi seçildi. Russell Crowe Maximus karakterine can vererek en iyi erkek oyuncu olarak 5 dalda Oscar’a layık görülmüştü.

İlgili Makaleler