Ekonomi

2020 Black Friday ne zaman? Hangi mağazalar indirim efsane Cuma indirimi yapacak?

Yurt dışında Black Friday olarak anılan alışveriş indirimine Türkiye’de sayılı günler kaldı. Onlarca mağazanın indirime gireceği tarih için vatandaşlar araştırmalar yapıyorlar. Black Friday geçtiğimiz sene 29 Kasım Cuma gününe denk gelmişti. Peki, 2020 Black Friday ne zaman? Hangi mağazalar indirim efsane Cuma indirimi yapacak?

Amerika’da her sene başlatılan Black Friday indirimleri artık Türkiye’de de uygulanıyor. Bu yüzden indirimli alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar 2020 yılında indirim çılgınlığının ne zaman başlayacağını merak ediyorlar. Bu sene Türkiye’de Black Friday ve Efsane Cuma olarak bilinen indirim kampanyaları 27 Kasım 2020 tarihinde başlayacak.

Hangi mağazalar indirim uygulayacak?

2020 yılında hangi mağazaların indirim yapacağı henüz belli değil. Ancak önümüzdeki günlerde internet alışveriş mağazaları başta olmak üzere onlarca firmanın ürünlerde indirim açıklaması yapması bekleniyor. İndirimli Cuma’da bir çok marka yüzde 80′ varan indirimler yapıyor.

Black Friday nedir?

ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma, Black Friday olarak kabul edilir. Noel alışveriş sezonunun başlaması ile beraber mağazalar indirimlerinin yanında çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar. Türkiye’de de bu indirim kampanyasını uygulamakta. Bu sene 27 Kasım 2020 tarihinde Türkiye’de indirimli alışverişlerin başlaması bekleniyor.

İlgili Makaleler