Eğitim

2020 DGS Başvuru Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı ve 2020 DGS başvuru kılavuzunun adayların erişimine açıldığı ifade edildi. Bu bağlamda adaylar başvurularını 17 Haziran'a kadar yapabileceklerdir.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı ve 2020 DGS başvuru kılavuzunun adayların erişimine açıldığı ifade edildi. Buna göre başvuruların bugün itibari ile başladığı ve 17 Haziran 2020 tarihine kadar devam edeceği belirtildi.

ÖSYM tarafından yapılan açıklama ve ÖSYM sınav takvimine göre DGS 9 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

YAYIMLANAN DUYURU

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ise şöyle:

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS), 09 Ağustos 2020 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 09 – 17 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

AİS ÜZERİNDEN BAŞVURU

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2020-DGS Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar, Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler