Kamu Haberleri

2020 EGM Bekçi Alımı Bekleyenlere Kötü Haber

Geçtiğimiz yıl merkezi yerleştirme kapsamında Emnihyet Genel Müdürlüğünden bekçi alımı bekleniyordu. KPSS 2020/1 merkezi yerleştirmede de kılavuza bakıldığında bekçi alımı bekleyenler için kötü haber geldi.

Binlerce aday tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde bekçi alımı ilanı bekleniyor. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi atrafından KPSS 2020/1 merkezi yerleştirme tercih kılavuzu yayımlandı. Adaylar bu kılavuzda Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımı ilanı araştırıldı.

KÖTÜ HABER GELDİ

Bekçi alımı bekleyen adaylar geçtiğimiz yıl KPSS 2019/2 tercih işlemlerinde bekçi alımı ilanlarına başvuru yaparken bu yıl bekçi alımı için tercih kılavuzunda olmaması binlerce adayı üzdü.

KPSS tercihleri ile bekçi alımı KPSS 2020/1 merkezi atama tercih kılavuzunda yer almıyor. Bundan dolayı adayların umutları yıkıldı. Bu doğrultuda adaylar KPSS 2020/2 merkezi atama tercihlerini bekleme başladı. 2020 yılının sonunda bir merkezi yerleştirme olması durumunda kamuya bekçi alımı yapılması beklenmektedir.

İlgili Makaleler