Kamu Haberleri

2020 EGM Bekçi Alımı İçin Adayları Üzen Gelişme ! İşte Detaylar

İçişleri Bakanlığı tarafından 2020 yılı Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımı açıklaması yapılmıştı. Bu açıklama kapsamında bekçilik için üzen gelişme.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bekçi için açıklama yapıldı. Geçtiğimiz günlerde alımlar için açıklama yapılmıştı. İçişleri Bakan Yardımcısı açıklamalarında 30 bin bekçialımı yapıldığı , 8 bin 242 bekçinin eğitimlere alınacağını ve eğitimlerinin tamamlanması sonrası adayların EGM bünyesinde bekçiolarak göreve başlayacağını ifade etti.

Yeni bekçialımı için yapılan açıklamada sayının öncekiler kadar çok olmayacağı bildirildi. Bazı haber sitelerinde 8 bin yeni bekçialımı yapılacağı haberleri yer aldı. Ancak EGM ‘nin yeni dönem bekçialımı için daha az sayıda bir istihdam planladığı öğrenildi.

ARANAN ŞARTLAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 2020 yılında köylere de bekçi alımı yapılacağını ifade etmişti. Bunun yanı sıra alımlar için şartlar Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak tarafından paylaşıldı. İşte şartlar:

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
– En az lise ya da dengi okul mezunu olmak,
– Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmadığına dair belge almak,

Bekçi Alımı İçin Adayları Üzen Gelişme
Bekçi Alımı İçin Adayları Üzen Gelişme

– Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,
– Memuriyete engel bir hali bulunmamak,
– 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış
– Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen şartları taşımak

Yeni bekçi alımı hakkında herhangi bir gelişme olduğunda okuyucularımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir