Kamu Haberleri

2020 JÖH Alımı ! Jandarma Özel Harekat JÖH Alımı Başvuru Şartları

Adaylar tarafından Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde uzman erbaş yani Jandarma Özel Harekat JÖH alımının yapılıp yapılmayacağı araştırılıyor. Ayrıca adaylar JÖH alımı başvuru şartlarını da araştırıyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı olan Jandarma Özel Harekat birlikleri Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde bulunmaktadır.. Jandarma Özel Harekat birlikleri özel ve zorlu eğitim süreçlerinin ardından göreve başlamakta ve en zorlu görevi onlar yerine getirmektedir. Bunun yanı sıra Jandarma Genel Komutanlığı tarafından dışarıdan alım yapılarak uzman erbaş alımı ilanı yayımlanıyor. Bu ilan kapsamında şartlara haiz olan adaylar başvuru yaparak başvuruları olumlu olduğu durumunda göreve başlamak üzere eğitime alınıyorlar.

ARANAN ŞARTLAR

Jandarma Genel Komutanlığı JÖH alımı için adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Ancak yayımlanacak olan ilanda bazı şartlar farklılık gösterebilir. Adaylarda aranması beklenen şartlar ise şöyle:

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

-En az lise mezunu veya ona denk bir okuldan mezun olmak,

-Askerliğini tamamlamış olmak,

-Askerlik yapıyor olmak,

-Belirtilen yaş aralığı içerisinde olmak,

-Askerliğini 3 yıl önce bitirmiş olmak,

-Sağlık raporunda engelinin olmaması,

-Boyunun en az 1.64 olması,

-Vücudunda bir sorunun olmaması,

-Yara izinin olmaması,

-Ameliyat izinin olmaması,

-Güvenlik soruşturmasından geçmek,

-Askerlik süresi sırasında herhangi bir ceza almamış olmak.

ANLIK HABERDAR EDECEĞİZ

Güncel durumda İçişleri Bakanlığı veya Jandarma Genel Komutanlığı tarafında JÖH alımına ilişkin bir ilan yayımlanmadı. Yukarıdaki şartların olması beklenen ilanda bazı şartlar farklılık gösterebilir. Ancak mevcut durumda bir alım bulunmuyor. İlan yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

İlgili Makaleler