Eğitim

2020 KPSS lisans sonuçları açıklandı mı? KPSS ön lisans ne zaman yapılacak? KPSS ön lisans sınav giriş yerleri belli mi?

Devlete bağlı olarak çalışmak isteyen binlerce vatandaş bu sene KPSS sınavları için araştırmalar yapıyorlar. Salgın sonrası dönemde binlerce lisans mezunu KPSS sınavına girdiler. Şimdi ön lisans mezunları için geri sayım başladı. Peki, 2020 KPSS lisans sonuçları açıklandı mı? KPSS ön lisans ne zaman yapılacak?
KPSS ön lisans sınav giriş yerleri belli mi?

Lisans mezunu olan binlerce aday 2020 KPSS sınavına girdiler. Ekim ayının girmesi ile beraber ise KPSS sınavına katılanlar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. Yapılan açıklamalara göre KPSS lisans sonuçları 22 Ekim’de erişime açılacak.

KPSS sınav sonuçları nasıl öğrenilecek?

KPSS sınav sonuçlarını adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

KPSS ön lisan ne zaman yapılacak?

KPSS ön lisans 25 Ekim tarihinde yapılacak. Sınav saat 10:15’te başlayacak ve 130 dakika boyunca devam edecek. Adayların, sınav günü saat 10.00’a kadar sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Adaylar, sınav salonuna ilgili sınava ait Sınava Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportları salon sınav görevlileri tarafından kontrol edilerek alınacaklar, sıra numaralarının bulunduğu yerlere oturtulacaklardır.

KPSS önlisans sınav giriş yerleri açıklandı mı?

ÖSYM tarafından KPSS önlisans sınav giriş yerleri henüz açıklanmadı. ÖSYM sınav giriş yerlerini sınav tarihinden yaklaşık 10 gün önce açıklamaktadır. Sınav giriş yerleri açıklandığında haberine sitemizden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler