2020 KPSS Lisans Soruları ve Cevapları ! ÖSYM Duyurusu

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS Lisans sorularının ve cevaplarının ne zaman açıklanacağına ilişkin resmi bir duyuru yayımlanması bekleniyor. KPSS'nin Lisans oturumuna katılan adaylar tarafından sorular ve cevaplar araştırılmaya başlandı. Konu hakkında ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıklamalarında KPSS soru ve cevap anahtarının yayınlanacağı tarihle ilgili bilgiler verdi.

KPSS soruları ve cevaplarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. KPSS lisans oturumları 6 Eylül’de genel yetenek-genel kültür testi ve eğitim bilimleri testi ile başladı. Adaylar 12-13 Eylül’de alan sınavı oturumlarına girdiler. KPSS lisans sonuçları 22 Ekim’de erişime açılacak. Sınava giren adaylar sonuçlar açıklanmadan önce sorulara ve cevaplara bakarak kaç puan aldıklarını hesaplıyorlar. ÖSYM Başkanı Halis Aygün KPSS Lisans Genel Yetenek Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumlarının sorularının ve cevap anahtarının 12-13 Eylül tarihlerinde yapılacak KPSS Alan Bilgisi oturumları ile birlikte 14 Eylül Pazartesi günü yayımlanacağını duyurdu.

KPSS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

KPSS soruları ve cevaplarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir duyuru yayımlandı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıklamasında, ‘Geçtiğimiz hafta sonu uyguladığımız KPSS Lisans Genel Yetenek Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları sorularını ve cevap anahtarını 12-13 Eylül tarihlerinde yapılacak KPSS Alan Bilgisi oturumları ile birlikte 14 Eylül Pazartesi günü yayımlayacağız.’ dedi.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS lisans sonuçları 22 Ekim’de erişime açılacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.
Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ANLIK HABERDAR EDECEĞİZ

Soru ve cevaplar yayınlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

İlgili Makaleler