Eğitim

2020 KPSS son başvuru tarihi ne zaman? KPSS sınav ücretleri ne kadar?

Bu sene kamu kurumlarında çalışmak isteyen binlerce kişi için KPSS başvuruları başladı. Lisans düzeyinde sınava girecek olan adaylar için başvuru ekranları 30 Haziran tarihinde açıldı. Peki, 2020 KPSS son başvuru tarihi ne zaman? KPSS sınav ücretleri ne kadar?

Bu sene corona virüsü salgını nedeniyle ertelenen KPSS’nin ne zaman yapılacağı ve başvurularının ne zaman alınacağı binlerce aday tarafından merak ediliyordu. Kamu kurumlarında çalışmak isteyenler için lisans düzeyi başvuruları 30 Haziran tarihinde başladı. Hala başvuru yapmayan vatandaşlar ise KPSS son başvuru tarihlerini araştırıyorlar.

KPSS son başvuru ne zaman?

KPSS lisans başvuruları 30 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında,

KPSS önlisans başvuruları 21 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında,

KPSS Ortaöğretim başvuruları 15-30 Eylül tarihleri arasında,

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) başvuruları ise 30 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında başvurular alınacaktır.

KPSS geç başvuru tarihi ise 22 Temmuz’da olarak belirlendi.

KPSS sınav ücretleri ne kadar?

KPSS sınavına girmek isteyen adayların oturum başına 80 TL ödeme yapmaları gerekiyor. Ödemeler, Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Finansbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve ING Bank kullaranak tüm şubeler, ATM ve internet bankacılığı kullanarak, Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) ve ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/) ile yapılabilir.

İlgili Makaleler