Kamu Haberleri

2020 KPSS Yerleştirme Takvimi Belli Oldu ! İşte Paylaşılan Tarihler

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2020 KPSS yerleştirme takvimi belli oldu. Bu bağlamda KPSS sınav, başvuru ve yerleştirme tarihlerini okuyucularımızla paylaşıyoruz...

2020 KPSS sınav ve yerleştirme süreci Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlendi. Buna göre KPSS yerleştirmetarihleri belli oldu. Belirtilen tarihleri haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz…

SINAV VE BAŞVURU TARİHLERİ

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarında bu yıl KPSS’ye girecek olan lisans mezunu adayların, 5 Mayıs’tan 20 Mayıs tarihine kadar sınav başvurusu yapabileceğini ifade etti.

Konu ile ilgili olarak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından da KPSS takvimi duyuruldu. Bu takvim kapsamında Genel Yetenek- Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri alan sınavı 19 Temmuz’da , KPSS A – Alan Bilgisi sınavı 25- 26 Temmuz’da ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı da 9 Ağustos’ta yapılacak.

KPSS Yerleştirme Tarihleri

Bununla birlikte Önlisans mezunları 12- 25 Ağustos’ta  KPSS başvurusu yapacağı gibi Önlisans mezunları 12 Ağustos’tan 25 Ağustos tarihine kadar sınava başvuru yapabilecek ve adaylar 18 Ekimde sınava girecek.

Ayrıca Ortaöğretim mezunları 21 Ağustos- 7 Eylül’de  KPSS başvurusunda bulanacak ve sınav 8 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

YERLEŞTİRME TARİHLERİ

KPSS yerleştirme takvimi kapsamında KPSS-2020/1 için kurumlar yerleştirme taleplerini 9 Mart-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında bildirecek, adaylar tercihlerini 14-21 Temmuz tarihlerinde yapabilecek. Ayrıca adaylar ikinci yerleştirme tercihlerini 17 Aralık 2020 ile 24 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştirecek.

KPSS yerleştirme hakkında bir gelişme olduğunda okuyucularımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

ÖSYM Sınav Takvimi İçin TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir