Eğitim

2020 LGS 2.tercih sonuçları açıklandı! Sonuç ekranı için tıklayınız

Liseye başlayacak olan öğrencilerin LGS 2. Tercih için heyecanlı bekleyişleri son buldu. MEB bugün LGS kapsamındaki yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları yani 2. Tercih sonuçlarını açıkladı. MEB LGS nakil sonuçları için haberimizde verilen linke tıklayabilirsiniz.

Corona virüsü salgını sonrası LGS’ye giren binlerce öğrenci 2. Tercih sonuçlarını bekliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bugün yaptığı açıklama ile yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarını duyurdu.

2. nakil başvuruları ne zaman yapılacak?

Birinci nakil sonuçlarının açıklanmasının ardından 2. nakil tercihlerinin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. MEB tarafından yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları 17-21 Ağustos 2020 tarihlerinde alınacak ve sonuçları 24 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilecek.

Tercihleri sonucu hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler 24-26 Ağustos tarihlerinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme başvuruları alınacak.

Yatılı okumak isteyen öğrencilerin başvuruları ise 26-27 Ağustos tarihlerinde okul ve kurumlar tarafından kabul edilecek.

İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirmelerinin Tamamlanması, Yatılılık Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve e Pansiyon Üzerinden Kayıtların Sisteme İşlenmesi işlemleri ise 28 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak.

SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

İlgili Makaleler