Eğitim

2020 LGS cevap anahtarı yayınlandı mı? LGS soru kitapçıkları ne zaman dağıtılacak?

2020 yılı LGS sınavı bugün gerçekleştirildi. Şimdi sırada heyecanlı bekleyiş var. Hem veliler, hem öğretmenler hem de öğrenciler bu sene sınavda sorulan sorular ve cevaplarını içeren kitapçıkların yayınlanıp yayınlanmadığını merak ediyorlar. Sınav sonrasında en çok sorulan sorulardan biri de cevap anahtarının hangi tarihte yayınlanacağı. İşte cevabı…

Bu sene COVİD-19 salgını nedeniyle sınavların ne zaman yapılacağı tartışma konusuydu. YKS öğrencileri sınavlarının ertelenmesi isterken, LGS sınavı bugün gerçekleştirildi. Saat 12:50’de sona eren sınavda öğrenciler, sınavın birinci oturumunda, Türkçe’den 20, T.C İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10 soru Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10 soru ve Yabancı Dil dersinden ise 10 soru olmak üzere toplamda 50 soru çözdüler. İkinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri alanlarında sorulan soruları cevaplandırdılar. Sınavdan çıkan öğrenciler ve veliler cevap anahtarı ve soru kitapçıklarının ne zaman yayınlanacağı merak ediyorlar.

Cevap Anahtarı ne zaman yayınlanacak?

LGS cevap anahtarı ile ilgili olarak henüz yetkililerden resmi bir açıklama gelmedi. Ancak cevap anahtarının yakın bir tarihte yayınlanması bekleniyor.

Soru kitapçıkları ne zaman dağıtılacak?

MEB tarafından daha önce yapılan açıklamalarda, “Velilerimiz isterse 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren çocuklarının soru kitapçıklarını okullardan alabilirler. Ayrıca, sınav evraklarına sınav görevlilerinin elle temasını önlemek için soru kitapçıkları ve cevap anahtarları cerrahi eldiven kullanılarak dağıtılacak ve toplanacak.” İfadeleri kullanılmıştı.

İlgili Makaleler