Kamu Haberleri

PÖH Alımı Yapılacak Mı? 2020 Yılında EGM Polis Özel Harekat Alımı !

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda 25. dönem POMEM Giriş Sınavı Kılavuzu ve Ön Başvuru bilgieri adayların erişimine açılmıştı ve başvurular alınmıştı. Bunun ardından 2020 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde PÖH alımı yapılacak mı? Detayları haberimizde okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Bilindiği gibi daha önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapılan açıklamalarında PÖH alımına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunmuştu. Bilindiği gibi 25. dönem POMEM 17-27 Eylül tarihleri ​​arasında başvurular kabul edilmişti. PÖH alımı bekliyor binlerce aday bu açıklamaları yakından takip ediyor. 

AÇIKLAMALAR TAKİP EDİLİYOR

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak çeşitli açıklamalarda bulundu. Polis Akademisi olarak oğul 5 yılda 15 binden fazla komiser yardımcısı yetiştirdiklerini, eğitimlerini verdikten sonra teşkilata kazanabilirlerini ifade etti. Bunun yanı sıra Çolak açıklamalarının devamında bu rakamın sahada görev yapanların 4 ‘te 3’ ü olduğunu sıranın 91 bin polis adayını yetiştirdiklerini ifade etti.

Bilindiği gibi İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü. Polis Özel Harekat yani PÖH alımıdır. 19. dönem POMEM PÖH alımından sonra erkekler için PÖH alım teklifi yayımlanmadı. Ayrıca 2019 yılında kadınlar için PÖH alımı hakkında yayımlandı.

2020 YILINDA ALIM YAPILACAK MI?

Polis Özel Harekat alımına yönelik olmayacağına yönelik olacakmaya devam ediyor. Peki 2020 yapılır erkek adaylar için polis özel harekat PÖH alımı yapılacak mı? Net olarak duyuru var mı? Detayları kamuilanlari.com Olarak haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz …

Emniyet Genel Müdürlüğünün en seçkin sınıflarından bir tanesi bilindiği nedeniyle Polis Özel Harekattır ve bu sınıf için alımların dışında heyecanla bekleniyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ile Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra Adaylar kalifiyeli olması, Polis Özel Harekat alımlarının EGM sınıf içinde yapılacağı belirtilmişti. Bu kapsamda Özel Harekat Daire Başkanlığı tarafından verilen bilgilendirme yapılacak ve isteyen polis adayları sınavlara katılacak PÖH olabilme imkanı yakalayacak.

ANLIK OLARAK HABERDAR EDECEĞİZ

Yeni PÖH alımının meslek içinden yapılacağı ifade ediliyor. Konu ile ilgili olarak meslek dışı PÖH alım yapılsa da kadroların çok az olacağı ifade edildi. İlanın yayımlanıp yayımlanmayacağı hakkında her hangi bir gelişme içindir adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Bunun yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü veya Polis Akademisi Başkanlığı tarafından da bir açıklama yapıdır. 

Ayrıca son gelişmeleri Polis Akademisinin sayfasından görüntüleyebilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir