Eğitim

2020 YKS Cevap Kağıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2020 YKS hakkında bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda YKS cevap kağıtları ve aday cevaplarının erişime açıldığı belirtildi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda 2020 YKS cevap kağıtlarının ve aday cevaplarının erişime açıldığı belirtildi.  Söz konusu duyuruda cevap kağıtlarının ve aday cevaplarının 10 gün süreyle erişime açık olduğu belirtildi.

Adaylar cevaplara aşağıdaki link üzerinden ÖYSM AİS’e T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak ulaşabileceklerdir.

YAYIMLANAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak ÖSYM’den yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

27 Haziran 2020 tarihinde uygulanan 2020-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik (TYT), 28 Haziran 2020 tarihinde uygulanan 2020-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2020-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 27 Temmuz 2020 tarihinde saat 15.00’ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Cevaplar ve aday cevapları için TIKLAYIN.

İlgili Makaleler