Eğitim

2020 YKS Tercih Kılavuzu Erişime Açıldı ! Tercihler 6-14 Ağustos Arasında

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda milyonlarca adayın beklediği YKS tercih kılavuzunun adayların erişimine açıldığı belirtildi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda 2020 YKS’ye ilişkin tercih kılavuzunun adayarın erişimine açıldığı belirtildi.

Söz konusu duyuruda adayların tercihlerini ÖSYM AİS üzerinden T. C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile giriş yaparak gerçekleştirecekleri ifade edildi.

Ayrıca adaylar tercihlerini 6 Ağustos 2020 ile 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapacaklardır.

YAYIMLANAN DUYURU

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda ise şu ifadelere yer verildi:

2020-YKS tercih işlemleri, 06 Ağustos 2020 tarihinde saat 10.00’da başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 06-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından T.C. Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 14 Ağustos 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Tercih Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler