Eğitim

2020 YKS Tercih ve Kontenjan Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından dün sonuçları açıklanan YKS hakkında kritik duyuru yayımlandı. Bu duyuruda YKS kontenjan kılavuzunun adayların erişimine açıldığı belirtildi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden YKS sonucu öğrenen adaylar için bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda YKS kontenjan kılavuzunun adayların erişimine açıldığı belirtildi.

Söz konusu duyuruda adayların tercihlerini 06-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre yapacakları belirtildi. Ayrıca adayların ÖSYM AİS’e T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak tercih işlemlerini yapabilecekleri vurgulandı.

TERCİHLER 6 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

Yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

2020-YKS tercih işlemleri, 06 Ağustos 2020 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 06-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 14 Ağustos 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü’ mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

SADECE ELEKTRONİK ORTAMDA

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Kılavuz İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler