GündemKamu Haberleri

22 Mart 2021 Resmi Gazete yayımlandı

Herkesi ilgilendiren kararların açıklandığı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısı yayımlandı. Resmi Gazete içerisinde yeni kararların yer aldığı görüldü.

Türkiye için önemli kararların alındıktan sonra yürürlüğe girmesi için Resmi Gazete içerisinde yayımlanması gerekiyor. Bugün de alınan kararların uygulanabilmesi için 22 Mart 2021 Tarihli ve 31431 Sayılı Resmi Gazete https://www.resmigazete.gov.tr/ adresi üzerinden yayımlandı.

21 MART PAZAR RESMİ GAZETE YAYIMLANDI

Resmi Gazete içerisinde ilk başta Yürütme ve İdare Bölümü başlığı altında Yönetmelikler kısmında 5 üniversiteyi ilgilendiren yeni yönetmelik kararı yer aldı. Öncelikle Artvin Çoruh Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Yönetmeliği yer alırken ikinci sırada Giresun Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik üçüncü sırada İnönü Üniversitesi Kadın, Aile ve Toplum Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği sondan bir önceki sırada İstanbul Teknik Üniversitesi Demiryolu Ulaşımı Emniyeti ve Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği ve son olarak ise Konya Teknik Üniversitesi Merkezi Laboratuvar Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği yer aldığı görüldü.

RESMİ GAZETE İLAN BÖLÜMÜ

Resmi Gazete içerisinde bulunan İlan bölümü kısmında ise ilk olarak Yargı ilanları, Artırma, Eksiltme ve İhale ilanları ve Çeşitli ilanlar yer aldı. Yargı ilanları bölümünde Ankara 40. Asliye Ceza Mahkemesinden, Gölbaşı (Ankara) Sulh Hukuk Mahkemesinden, Fethiye 3. Asliye Ceza Mahkemesinden, Karaman 4. Asliye Ceza Mahkemesinden ve Bodrum 6. Asliye Ceza Mahkemesinden tarafından verilen kararlar yer aldı.

Ayrıca Artırma, Eksiltme ve İhale ilanları bölümünde, Bursa İli Nilüfer Belediye Başkanlığından, Ağrı İl Özel İdaresinden,
Yozgat Bozok Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığından ihale ilanları yer aldı.

AKADEMİK VE İŞÇİ PERSONEL ALIM İLANLARI YAYIMLANDI

Son olarak Çeşitli ilanlar kısmında ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğünden, Maltepe Üniversitesi Rektörlüğünden, İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörlüğünden, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Rektörlüğünden, İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörlüğünden, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünden ve KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğü tarafından akademik personel alım ilanı yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğünden, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğünden, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünden, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğünden personel alım ilanı yayımlandı.

RESMİ GAZETE KARARLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler