GündemKamu Haberleri

23 Mart 2021 Salı Resmi Gazete yayımlandı

Türkiye için kritik kararların açıklandığı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısı yayımlandı. Resmi Gazete içerisinde yeni kararların yer aldığı görüldü.

Türkiye’de yaşayan herkesi yakından ilgilendiren kararların yer aldığı Resmi Gazete yayımlandı. 23 Mart 2021 Tarihli ve 31432 Sayılı Resmi Gazete https://www.resmigazete.gov.tr/ adresi üzerinden yayımlanarak alınan kararların yürürlüğe girdiği bildirildi.

23 MART SALI RESMİ GAZETE YAYIMLANDI

Resmi Gazete içerisinde ilk başta Yürütme ve İdare Bölümü başlığı altında Yönetmelikler kısmında 4 farklı kamu kurumuna ait yönetmelik kararı yer aldığı görüldü. Yönetmelik kararları arasında ilk olarak Fakülte ve Yüksekokullar Askerî Öğrenci Komutanlığı ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksekokullardan Yetişen Subaylara ve Astsubaylara İlişkin Yönetmelik yer alırken diğer yönetmelik kararları sırası ile şöyle:

-Millî Savunma Üniversitesi Astsubay Meslek Yüksekokulları Yönetmeliği
-Millî Savunma Üniversitesi Harp Okulları Yönetmeliği
-Çankaya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği

ANA STATÜ VE TEBLİĞ

Öte yandan Yürütme ve İdare Bölümü başlığı altında Ana Statü kısmında İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı Anastatüsünde Değişiklik Yapılmasına Dair Ana Statü ve Tebliğ kısmında ise Kişisel Koruyucu Donanımların İthalat Denetimi Tebliği (Ürün Güvenliği ve Denetimi: 2021/11)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Ürün Güvenliği ve Denetimi: 2021/29) yer aldığı görüldü

AYM KARARLARI

Ayrıca son olarak Yürütme ve İdare Bölümü başlığı altında Anayasa Mahkemesi kararları yer aldı. AYM kararlarında ise Anayasa Mahkemesinin 29/12/2020 Tarihli ve 2020/13893 Başvuru Numaralı Kararı, Anayasa Mahkemesinin 21/1/2021 Tarihli ve 2017/35203 Başvuru Numaralı Kararı, Anayasa Mahkemesinin 25/2/2021 Tarihli ve 2018/27296 Başvuru Numaralı Kararı ve son olarak Anayasa Mahkemesinin 25/2/2021 Tarihli ve 2018/36896 Başvuru Numaralı Kararı yer aldı.

RESMİ GAZETE İLAN BÖLÜMÜ

Resmi Gazete içerisinde bulunan İlan bölümü kısmında ise ilk olarak Yargı ilanları, Artırma, Eksiltme ve İhale ilanları ve Çeşitli ilanlar yer aldı. Yargı ilanları bölümünde Viranşehir 1. Asliye Ceza Mahkemesinden, Büyükçekmece 5. Asliye Ceza Mahkemesinden, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı İlamat ve İnfaz Bürosundan, İnebolu Asliye Ceza Mahkemesinden, Yargıtay 11. Ceza Dairesi Başkanlığından, Karaman 1. Asliye Ceza Mahkemesinden ve İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararlar yer aldı.

Ayrıca Artırma, Eksiltme ve İhale ilanları bölümünde, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünden, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Satınalma Daire Başkanlığından ve Nevşehir İli Göreme Belediye Başkanlığından ihale ilanları yer aldı.

KAMU KURUMLARINDAN YENİ KARARLAR

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara Kömür Asfalt Enerji İnşaat San. Tic. Ltd. Şti’den (BELKO) ihalelere katılma yasağının kaldırılması kararı, Rekabet Kurumu Rekabet Uzman yardımcılığı personel alımı, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü, Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ve Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğü akademik personel alım ilanı yanı sıra Ankara İli Yenimahalle Belediye Başkanlığı, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektörlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alınan çeşitli ilan kararları yer aldı.

RESMİ GAZETE KARARLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler