Gündem

24 aile hekimi ve hemşirede Covid-19 tespit edildi!

Corona virüsü salgınında en çok risk altında olan sağlık çalışanları hakkında üzücü bir haber geldi. İstanbul’da farklı hastanelerde görev yapan, 24 aile hekimi ve hemşirede covid-19 tespit edildi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen corona virüsü Türkiye’de sağlık çalışanlarını da etkiliyor. Hastanelere gelen vakalarla temas halinde bulunan doktor ve hemşireler corona virüsü kapma riski taşıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “sağlık çalışanlarında da virüs tespit edildi.” Açıklamasından sonra İstanbul’dan kötü haber geldi. Farklı yerleşim yerlerinde görev yapan ve sayıları toplamda 24 olan aile hekimi ve hemşirede corona virüsü tespit edildi.

Takviye malzemeye ihtiyaç var

İstanbul Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kutbettin Demir tarafından bildirilen durum hakkında aile hekimlerinin tulum ve gözlük takviyesine ihtiyaç duydukları bildirildi.

Korkulacak bir durum yok

Demir hastalık kapan personellerin durumu hakkında korkulacak bir şey olmadığını belirterek, “Bazı sağlık çalışanlarımız yatarak tedavi sürecini sürdürürken, diğer arkadaşlarımız bu süreci evlerinde atlatmaya çalışıyor.” açıklamasını yaptı.
Hastanelerin corona virüsü kapma açısından en tehlikeli yerler olduğunu ifade eden Demir, “Vatandaşlarımıza ‘Eğer durumunuz acil değilse ve kendinizi riske atmak istemiyorsanız lütfen muayene olmaya gelmeyiniz’ diyoruz” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir