Personel Alımı

25 Bin TL Maaş Garanti; Tam Bin 300 Yeni Personel Alımı Yapılacak! THY Devrede; Başvuruların Başlaması İçin Geri Sayıma Geçildi…

Kamu kurum ve kuruluşların yayınladığı işe alım ilanları özel şirketlerin ilanına göre daha çok rağbet görüyor. Maaş ve sosyal haklar açısından daha verimli bir çalışma şartı ortaya koyan bu kuruluşlardan biri olan Türk Hava Yolları ise, bin 300 yeni personel alacağını açıklamış bulunuyor.

2022 yılı içerisinde yapılacak olan personel alımlarına ilişkin geçtiğimiz gün açıklama yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, açık olan pozisyonlara ek olarak, bu yıl çalışanlara ödenen maaşı da açıklamış bulunuyor.

THY Bin 300 yeni personel almaya hazırlanıyor

Önümüzdeki günlerde ilan yayınlanması beklenen Türk Hava Yolları (THY) için açıklama gerçekleştiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, şu an için açık olan kadroya ilişkin bilgilendirme yaptı. Başkan Bolat’ın açıklamalarının ardından ise, bu yıl THY’ye bin 300 yeni personel alımı gerçekleştirileceği öğrenildi. Bolat’ın açıklamalarında; “Alacağımız pilot 200’ü geçer ama uçuşa hazır ve istediğimiz tipte bulmamız zor gibi. 1.000 civarında kabine, 100 civarında da diğer bölümlere alıyoruz” ifadeleri yer aldı. Öte yandan en az lise mezunu personel alımı gerçekleştireceği öğrenilen THY’nin kabin memurluğunda en lise mezuniyeti isterken; pilotlukta en az ön lisans mezuniyeti şartı aradığı da öğrenildi. Diğer detayların yayınlanacak olan işe alım ilanı ile belli olması bekleniyor.

THY’de Maaşlar 25 Bin TL

Konuya ilişkin açıklamalarında personellerin maaşlarına bu yıl içerisinde yüzde 85 zam yapıldığını vurgulayan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, maaşlara ilişkin rakam da verdi. Başkan Bolat’ın açıklamalarında; “2022 başında ücretlere yüzde 85 zam yaptık. Ayrıca her 6 ayda da enflasyon oranının üzerinde iyileştirme yapıyoruz. Mottomuz, şirket kazandıkça yatırıma ve çalışanlarına ağırlık verecek. 25 bin TL tüm yönetim kurulu üyesi için aynı. Göreve geldiğimde bu yılın bütçesi zaten hazırdı ve iyi yapılmış bir bütçeydi. 2022’nin biraz zor bir yıl olacağı baştan belliydi. Pandeminin bu yıl biteceğini hemen hemen tahmin ediyorduk. Şimdi yavaş yavaş 2019’un rakamlarını yakalamaya başladık. Aslında bu yıl, 2019’un yüzde 10 gerisinde rakamlar bekleniyordu ama şu an hamdolsun iyi gidiyor” ifadeleri yer aldı.

İlgili Makaleler